Szkło jako element wykończeniowy w kuchni

Dlaczego warto rozważyć zastosowanie szkła w kuchni

W nowocześnie zaaranżowanych kuchniach szkło coraz częściej pojawia się jako elegancki materiał do wykończenia ścian. Jeśli uważasz, że tradycyjne płytki są zbyt nudne proponujemy zastąpić je właśnie szkłem.

Szkło w kuchni to rozwiązanie wyjątkowo funkcjonalne i efektowne. Gładka tafla szkła dobrze sprawdza się w małych kuchniach, gdzie znakomicie powiększa wnętrze. Dekoracyjny charakter szkła sprawia, że możesz wybrać rozwiązanie idealne do Twojego pomieszczenia.

Szkło w kuchennych aranżacjach

 

Jaki typ szkła wybrać?

Zamocowanie nad blatem szkła w zależności od jego rodzaju da różny efekt. Szkło bezbarwne sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy ukazać ciekawą fakturę ściany ale niekoniecznie mamy ochotę na jej uciążliwe czyszczenie – mogą to być na przykład cegły lub wzorzysta tapeta.,

Szkło matowe jest bardzo neutralnym, bezpiecznym wykończeniem. Duże pole do popisu przy aranżacji kuchni daje szkło kolorowe Lacobel lub Matelac.
Lacobel ze względu na swoją błyszczący, delikatny wygląd doskonale odbija refleksy świetlne, pięknie błyszcząc w słoneczne dni lub wieczorem dzięki oświetleniu podszafkowemu.
Matelac z kolei posiada satynową strukturę, doskonale prezentuje się we wnętrzach utrzymanych w industrialnym klimacie.

Oferowane przez nasz szkło cechuje wysoka jakość oraz najwyższa jakość montażu. Szkło zawsze zamawiane jest już po montażu kuchni – daje to pewność, że będzie idealnie dopasowane do mebli. W szkle umieścić można wszelkie otwory – na gniazdka, włączniki, sterowniki i tym podobne.

> Poznaj nasze kuchnie

 

Piękna uniwersalność

Szkło sprawdza się zarówno w małych jak i obszernych kuchniach

Gładka, błyszcząca powierzchnia szkła dobrze sprawdza się w małej kuchni – daje efekt lekkości i przestronności. Duży wybór kolorów szkła Lacobel pozwala zrealizować dowolną aranżację kuchni. Jeśli chcesz, by ściana była neutralnym tłem w kuchni, wybierz szkło białe lub matowe. Szklana tafla na blatem może wypełniać całą przestrzeń między szafkami wiszącymi a blatem lub pełnić funkcję ekranu zamontowanego w najważniejszych miejscach kuchni, np. nad płytą grzejną lub w okolicy zlewozmywaka.

Duża uniwersalność sprawia, że szkło jest dobrym rozwiązaniem do kuchni połączonej z salonem. Kuchnie otwarte na pokój dzienny wymagają większej dyscypliny w urządzaniu i dobieraniu wyposażenia. Szkło jest bardziej neutralne od płytek na ścianie, dlatego pasuje do otwartej kuchni, którą dopasowujemy do wystroju salonu. Jednocześnie warto pamiętać, że szkło użyte w kuchni może stanowić również ciekawe dopełnienie całej aranżacji salonu – pojawić się np. jako akcent w projekcie mebli pokojowych lub na przykład jako panel telewizyjny.

> Dowiedz się więcej o meblach produkowanych na wymiar

laco

Szkło z grafiką

Limitem jest tylko Twoja fantazja

Szkło z grafiką to propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają niekonwencjonalnych metod zaaranżowania swojego wnętrza. Mając wizję i pomysły na stworzenie swojego miejsca w sposób oryginalny i ponadczasowy, fototapeta na szkle będzie idealnym rozwiązaniem.

Dzięki dowolności w wydruku możesz nad blatem w kuchni umieścić zdjęcie psa, ulubiony pejzaż, reprodukcję dzieła sztuki lub cokolwiek, co tylko przyjdzie Ci do głowy.

Mimo iż szkło laminowane jest zdecydowanie droższym rozwiązaniem od tradycyjnego szkła, zdobywa coraz większą popularność wśród naszych klientów. Piękne obrazy i wydruki na szkle, będą idealnym rozwiązaniem, dla każdego nowoczesnego mieszkania. Łatwe czyszczenie, duża odporność szkła i jego oryginalność sprawiają, że warto na takie przedsięwzięcie się zdecydować.

Podsumowanie

Zalety zastosowania szkła w kuchni:

  1. Optyczne powiększenie pomieszczenia – niezwykle istotne w przypadku małej kuchni.
  2. Bezproblemowe utrzymanie w czystości.
  3. Szeroka paleta kolorów i wzorów.
  4. Przepiękny efekt dekoracyjny

Współpracujemy z profesjonalnymi dostawcami szkła – dzięki temu masz gwarancję najwyższej jakości produktu i montażu.

About the author