Wyspa w kuchni – wspólne gotowanie w nowoczesnym wydaniu

Pojemna, funkcjonalna praktyczna, elegancka propozycja dla Twojej kuchni

Wyspa w kuchni – choć znana już od jakiegoś czasu – właśnie teraz zyskuje na popularności. Fenomen tego rozwiązania doskonale wpisuje się we współczesne trendy i styl życia. Wykorzystanie tego elementu daje nie tylko wspaniały efekt aranżacyjny ale przede wszystkim stanowi doskonałe uzupełnienie i rozszerzenie funkcjonalności zabudowy kuchennej.
Dlaczego więc warto zdecydować się na kuchnie z wyspą bądź półwyspem?

Centralny element domu
Wyspa stanowi mocny akcent w aranżacji całego wnętrza – poprzez swój mocny charakter śmiało wyznacza centralny punkt domu. Z uwagi na to, wyspa polecana jest przede wszystkim osobom, które lubią przebywać w kuchni, gotować wspólnie z rodziną i znajomymi.
Wyspa wyposażona w miejsce do siedzenia może stać się ciekawą alternatywą dla klasycznego stołu z krzesłami – dzięki dodatkowej przestrzeni na przechowywanie przy zajęciu podobnej przestrzeni zyskujemy cenne miejsce na kuchenne drobiazgi. A po zasunięciu krzeseł – wyspa stanowi doskonałe uzupełnienie blatu roboczego – ponieważ blat jest zdecydowanie wyżej, niż na zwyczajnym stole.

Pojemna i praktyczna
Dodatkowa przestrzeń w wyspie stanowi często wybawienie dla domowników. Jest to szczególnie pożądane w przypadku aneksów kuchennych – które zazwyczaj nie są zbyt duże. Wyspa daje możliwość zastosowania bardzo praktycznych szuflad, dzięki którym przechowywanie stanie się intuicyjne i wygodne.
Szafki ukryte pod blatem kuchni mogą również zostać przeznaczone na przechowywanie różnorodnych urządzeń kuchennych. W takim przypadku warto również zdecydować się na ukryte w blacie, wysuwane gniazdo elektryczne.
Tak zagospodarowana wyspa stanie się istnym „centrum dowodzenia” i przyjacielem każdego kucharza.

A może półwysep?
Alternatywą dla wolnostojącej wyspy, szczególnie polecaną do mniej przestronnych wnętrz jest półwysep – w tym przypadku blat przylega do jednej ze ścian i wypuszczony jest wgłąb pomieszczenia.
Półwysep – podobnie jak tradycyjna wyspa – pozwala na wygospodarowanie dodatkowego miejsca w kuchni. A ponieważ jest dołączony do innych szafek, można zastosować w nim nowoczesne systemy ułatwiające zagospodarowanie szafki narożnikowej – jak np. Peka LeMans.
Półwyspy często aranżowane są również jako kącik śniadaniowy – od strony kuchni znajdują się nieco płytsze szafki/szuflady co pozwala na wykorzystanie powstałego w ten sposób miejsca na postawienie krzeseł – w sam raz na zjedzenie szybkiego posiłku.

Podsumowanie

Zalety wyspy w kuchni:

  1. Dodatkowe miejsce na przechowywanie (w przypadku montażu szafek pod blatem)
  2. Alternatywa dla klasycznego stołu
  3. Możliwość wizualnego oddzielenia strefy dziennej od kuchni
  4. Wyspa umożliwia zamontowanie sprzętu AGD oraz zlewozmywaka – więcej blatów w kuchni

Na każdym etapie służymy doradztwem w zakresie projektowania kuchni.
Umów się już dziś na pomiar i zamów kuchnię z wyspą do swojego wnętrza!

Zobacz również